leer
www.vize.com.tr www.vize.com.tr www.vize.com.tr
www.vize.com.tr
Erfurt live Header10 Erfurt live leer0

DİĞER HİZMETLER
Pazartesi, 24 Nisan 2006
 

GÜVENLİK


İlçemiz öteden beri, bir iki dış kaynaklı küçük olay dışında, terör olaylarına  örgütlü, yıkıcı, bölücü, faaliyetlere, ideolojik faaliyetlere sahne olmamıştır.Zabıta olaylarının başında kız kaçırma, küçükbaş hayvan hırsızlığı, darp ve hakaret, sarhoşluk gelmektedir. Toplumsal olaylara rastlanmaz, kan davası ve bunun beraberinde getirdiği sorunlar yoktur.İrticai faaliyetlere de rastlanılmamaktadır.Emniyet Müdürlüğü :
İlçemizde Emniyet Teşkilatı 1947 yılında kurulmuş olup, kendisine ait binada hizmet vermektedir. Trafik ve diğer hizmetler yürütülmektedir.İlçemiz Merkez ve köylerinde 50 civarında dernek kurulmuş olup, her yıl denetimleri yapılmaktadır.Vize-Saray yol güzergahında Bölge Trafik İstasyonu kurulmuş olup, 1999 yılında faaliyete geçmiştir.    
       


İlçe Jandarma Komutanlığı : İlçe Merkezinde kurulu bulunan Jandarma Komutanlığı, J.K.TMK.3-48A'ya göre yeniden teşkilatlandırılmış olup, İlçe Jandarma Komutanlığı Karargahı ve Hizmet Muhafız Kıtası Birinci Sınıf J.Karakol. K.lığı 1, İkinci Sınıf J.Karakol .K.lığı 1, Üçüncü Sınıf J.Karakol K.lığı mevcuttur.  Birinci Sınıf J.Karakol.K.lığı Merkezde, İkinci Sınıf J.Karakol.K.lığı Kıyıköy'de, Üçüncü Sınıf J.Karako K.lığı Sergen'de bulunmaktadır.  İlçe J.K..lığı kendi hizmet binasında faaliyet vermektedir. Jandarma Sorumluluk bölgesinde asayişe müessir kaçakçılık ve terör olayları dışında daha çok zabıtanın takibini gerektiren olaylar meydana gelmektedir.


                        Image

 

Jandarma Tatbikat Kontrol Merkez Komutanlığı : 2001 yılı içerisinde ilçemiz eski 4'ncü Komando Tugay Komutanlığına bağlı askeri alanda faaliyete geçen birlik, Jandarma Genel Komutanlığına  bağlı olup, üstün   özellikli   askeri kadrolara sahiptir.


Image

 

ADALET HİZMETLERİ


İlçemiz genelinde genelde dava konuları ekseriyet arazi anlaşmazlıklarından doğmaktadır. Zaman zaman hırsızlık,  adam dövme ve  darp olayları da gündeme gelmektedir. Cinayet olayları ise çok  az rastlanılsa da   olmaktadır. Cumhuriyet Savcılığımız kontrolünde birde Cezaevi bulunmaktadır.


TAPU VE KADASTRO HİZMETLERİ


İlçemiz Tapu ve Sicil Müdürlüğü ile Kadastro Şefliği Edirne Tapu ve Kadastro 14. Bölge Müdürlüklerine bağlı olup   ilçemizdeki Kadastro hizmetleri Pınarhisar Kadastro Müdürlüğü'ne bağlı iki personelle şeflik düzeyinde verilmektedir. İlçemiz genelinde kadastro işlemleri tamamlanmış olup adı Yapılan kadastro çalışmalarına yönelik olarak kayıtların tamamı Tapu Sicil Müdürlüğünce bilgisayar ortamına girilmiş olup vatandaşların talepleri geciktirilmeden karşılanmaktadır.


DİN HİZMETLERİ


Vize'de Din Hizmetleri, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak İlçe Müftülüğü tarafından yürütülmektedir. İlçe genelinde 6 sı merkezde olmak üzere toplam 33 cami bulunmaktadır. Merkezi sisteme bağlı camilerde Cuma günleri cemaate vaaz ve irşat (dini aydınlatma ve bilgilendirme) hizmeti sunulmaktadır. Ramazan ayında "Ramazan Özel Vaaz ve İrşat programı" hazırlanmakta teravih namazından önce merkezi sisteme bağlı camilerde uygulanmaktadır. Merkezi sisteme bağlı olmayan camilerde ise görevliler cemaati dini konularda aydınlatmaktadır. Ayrıca "Kutlu Doğum Haftası" nedeniyle yapılan konferanslarda ve yağmur dualarında da vaaz ve irşat hizmetleri yapılmaktadır.


Image

 

İLÇEMİZDEKİ BASIN-YAYIN KURULUŞLARI


İlçemizde "Vize Haber Gazetesi" adlı haftalık yayın yapan bir siyasi gazetesi bulunmaktadır. Sahibi Nihat DEMİREL'dir. Diğer bir yayın organı ise 24 saat yayın yapan Radyo bulunmaktadır. Yayınları tüm ilçe sınırları içinde dinlenebilmektedir.


                   Image
 
Dumansız Hava Sahası

    

Erfurt live leer
Erfurt live leer
Erfurt live unten Erfurt live leer Erfurt live unten

www.vize.com.tr - 2006