leer
www.vize.com.tr www.vize.com.tr www.vize.com.tr
www.vize.com.tr
Anasayfa
Erfurt live Header10 Erfurt live leer0

Erfurt live leer
Son Haberler
Erfurt live leer
En Çok Okunanlar
Erfurt live leer
Erfurt live leer
BİLGİ DAMLASI
Pazartesi, 01 Mayıs 2006
Sayın, "Vize.com.tr" sitesinin değerli okuyucuları, yoğun bilimsel çalışmalarım nedeniyle, haftada bir yazdığım bilgi damlası köşesini, ayda bire düşürmek zorunda kaldım. En yakın zamanda, web sorumluları arkadaşlarla beraber yine en ilginç bilgi damlalarını, her hafta sunmaya devam edeceğiz.
Özürlerimi bildirir en iyi dileklerimle sevgi ve saygılarımı sumarım.

Doç. Dr. Selçuk Yurtsever
 
4 KOYUN KAYIP
Cumartesi, 29 Nisan 2006
KOMŞUYA ZİYARETE GİDEN KOYUNLARDAN 4’Ü KAYIP!  
  
Akıncılar köyünde H.B. adlı vatandaşın, üstü açık ağıl içerisine kapıyı kapatarak bıraktığı koyunlar komşuya ziyarete gitti.

Edinilen bilgiye göre; 21.4.2006 günü saat 14.15 sıralarında 251 adet küçükbaş hayvanı, üstü açık ağıl içerisine kapatarak köye dönen H.B. isimli vatandaş, komşusunun haber vermesi üzerine koyunlarının başı boş dolaştıklarını öğrendi. Kapının derme çatma bir şekilde kapatılması nedeniyle ağılı terk eden koyunların, 200 metre yol katederek komşu ağılın önüne gelmesi üzerine başlarında çoban olmadığını fark eden komşu ise koyunları yeniden kendi ağıllarına geri götürdü. Ancak, olayı öğrenen H.B.’nin ağıla gelerek koyunları yeniden sayması üzerine 4 adet kuzusunun kayıp olduğunu gördü. 4 kuzusu kaybolan vatandaş jandarmaya giderek şikâyetçi oldu.  
 
EĞLENCE GÖRÜLMEYE DEĞERDİ
Cumartesi, 29 Nisan 2006
ADD’NİN 23 NİSAN EĞLENCESİ MUHTEŞEMDİ. 

Aslında bayanlarımız hep sosyal yaşantıda hep ikinci planda kaldıklarından yakınır-lar. Belki bu nedenle de belediyeler ve sivil toplum örgütleri hep onları düşünerek eğlenceler, çaylar düzenlerler.

İşte yine kadınlara özel ve muhteşem bir eğlence, 23 Nisan etkinlikleri çerçevesinde Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından Pazar günü 14.00’te düzenlendi. Belediye Düğün salonunda   bayanlara özel düzenlenen eğlencede, misafirlere pilav ayran ve tatlı ikramı yapıldı. Onur AKAY isimli sanatçı söylediği şarkılar ve ilginç makyajı ile eğlenceye renk kattı. Kuaför tarafından arkasına saç kuyruğu takılan ve makyaj yapılan sanatçı, sık sık çevresindekiler ile diyaloga girerek yaptığı esprilerle salondakileri kahkahalara boğdu. Programa ücretsiz olarak katılan AKAY, 4000 kasetinin sattığını belirterek, 19 Mayıs içinde geleceğini ve 19 Mayıs’ta 19 çeşit kostüm giyeceğini dile getirdi. 
 
MEMLEKETE GİTTİ, DÖNDÜĞÜNDE EŞYALARINI ÇÖPTE BULDU.
Cumartesi, 29 Nisan 2006
  İlçemiz Devlet Mahallesi 12 nolu sokakta meydana gelen ilginç olayda, kiracı olduğu evin anahtarlarını komşusuna bırakarak memleketi olan Zonguldak’a giden vatandaş, döndüğünde boş evle karşılaşınca ne yapacağını şaşırdı.     Edinilen bilgile göre; 21.4.2006 günü meydana gelen olay şöyle gelişti. N.C. adlı vatandaş, annesi ve kayınvalidesinin rahatsız olması nedeniyle bir süreliğine eşi ve çocuklarını alarak memleketi olan Zonguldak’a gitti. Giderken de lazım olur düşüncesi ile evinin anahtarlarını komşusuna bıraktı. Ancak daha sonra eve gelen ve komşuda bulunan anahtarları alan ev sahipleri A.K. ve K.K, evde bulunan eşyaları toplayarak çöpe attılar. Yaklaşık 1 aylık aradan sonra yeniden Vize’ye dönen N.C.(30) adlı vatandaş, evine girdiğinde neye uğradığını şaşırdı. Çünkü evde yatmak için daha bir şey kalmamıştı. Durumu hemen polise bildiren vatandaş, 5.000 YTL değerindeki eşyalarını ev sahibinin çöpe attığını öğrendi. Polis, olayla ilgili araştırmalara başladı.  
 
ÇAKILLI BELEDİYE BAŞKANI HALİL SOYASLAN SERT KONUŞTU.
Cumartesi, 29 Nisan 2006
  Ali Dibo oyunu Vize’de oynanıyor.

Çakıllı kasabası çıkışında bulunan boşaltılan askeriye yerinin kiralanması ile ilgili yapılan girişimlerin ardından başlayan tartışmalar giderek alevleniyor.

ÖZTRAKYA isimli şirketin kiralama başvurusunda bulunduğunun ortaya çıkması ile “bizim müracaatımıza neden cevap verilmedi” diyerek araştırmalara başlayan Çakıllı Belediye Başkanı Halil SOYASLAN, konu ile ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulundu. Kamu ihalelerinin eş, dost ve yandaşlarına paylaştırılması olarak bilinen Ali Dibo’yu kimsenin Hatay’da, Ağrı Patnos’ta, ya da Edirne Keşan’da aramaması gerektiğini ifade eden SOYASLAN, “Ali Dibo Vize’de oynanıyor” diyerek şunları söyledi.

    

Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 41 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 601 - 612 of 612

Image
Image Image Image Image
Google Translate
vize.com.tr

Vize Kız Öğrenci Yurdu
Vize Kız Öğrenci Yurdu

Dumansız Hava Sahası

    

Erfurt live leer
Erfurt live leer
Erfurt live unten Erfurt live leer Erfurt live unten

www.vize.com.tr - 2006