leer
www.vize.com.tr www.vize.com.tr www.vize.com.tr
www.vize.com.tr
Anasayfa
Erfurt live Header10 Erfurt live leer0

Erfurt live leer
Son Haberler
Erfurt live leer
En Çok Okunanlar
Erfurt live leer
Erfurt live leer
KERTENKELE ZEHİRLİ MİDİR?
Pazartesi, 08 Mayıs 2006

Soğukkanlı hayvanlardan olan sürüngenler (Reptilia), kaplumbağa, yılan, kertenkele ve timsah olmak üzere dört alt gruba ayrılmaktadır. Dünya üzerinde yaklaşık 8000 kadar türü bulunan sürüngenler, Antarktika hariç tüm kıtalarda yaşamaktadır. Vücut sıcaklığı, memeli hayvanlarda soğuk ve sıcakta her zaman değişmeden kalabilmesine rağmen, sürüngenlerde ise diğer soğukkanlı hayvanlardaki gibi çevreye bağlı olarak değişmektedir. Çoğu sürüngenin derisi kuru ve pulludur, kaplumbağalar ise kalın bir kabuğa sahiptir. Çoğu sürüngen, kuşlar gibi yumurtayla çoğalır, bu yumurta yılanlarda oldukça yumuşaktır. Kertenkelelerin yaklaşık 2500 kadar yaşayan türü bilinmektedir. Kertenkele ve yılanlar evrimsel açıdan yakın akrabadır. Yılanların aksine çoğu kertenkele dört ayağa sahiptir. Fakat ayakları körelmiş olan kertenkele türleri de vardır. Kör yılan ("yılansı kertenkele") dediğimiz sürüngen, aslında bir yılan değil kertenkeledir. Körelmiş ayak kalıntıları vücudunun alt tarafında, kuyruğa yakın kısımda iki yanda görülebilir.
Devamını oku...
 
YİNE BİR İNTİHARA TEŞEBBÜS
Cuma, 05 Mayıs 2006
   
   Mehmet Akif mahallesinde 24.4.2006 günü yine bir genç kız intihara teşebbüs etti.
Devamını oku...
 
CHP GENÇLİK KOLLARI GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VİZEDEYDİ
Cuma, 05 Mayıs 2006
CHP GENÇLİK KOLLARI GENEL BAŞKAN
YARDIMCISI VİZEDEYDİ
  
         

          Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Özgür CÖMERT, Genel Sayman Serdar GÜR ve de İl Gençlik Kolları Başkanı Gürkan YENEREL 30 Nisan 2006 Pazar günü saat 14.00 ‘de CHP Vize Gençlik Kolları’nı ziyaret ederek gençlerle bir sohbet toplantısı düzenlediler.
           

         

Devamını oku...
 
Dr. Erdal AYDIN Demirköy'e görevlendirildi.
Cuma, 05 Mayıs 2006
    
Dr. Erdal AYDIN Demirköy'e görevlendirildi.    

    Hastanemizin tek cerrahı Nejat SOLAKLAR’ın geçici görevlendirme ile Pınarhisar Devlet hastanesine gönderilmesinin ardından, şimdi de SOLAKLAR ile iyi ilişkisi olduğu bilinen Dr. Erdal AYDIN’ın Demirköy ilçesine geçici görev ile gönderilmesi, doktor eksikliği konusunu yeniden ilçe gündemine oturttu.

  

   

Devamını oku...
 
BİLGİ DAMLASI
Pazartesi, 01 Mayıs 2006
Sayın, "Vize.com.tr" sitesinin değerli okuyucuları, yoğun bilimsel çalışmalarım nedeniyle, haftada bir yazdığım bilgi damlası köşesini, ayda bire düşürmek zorunda kaldım. En yakın zamanda, web sorumluları arkadaşlarla beraber yine en ilginç bilgi damlalarını, her hafta sunmaya devam edeceğiz.
Özürlerimi bildirir en iyi dileklerimle sevgi ve saygılarımı sumarım.

Doç. Dr. Selçuk Yurtsever
 
<< Başa Dön < Önceki 41 42 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 601 - 615 of 616

Image
Image Image Image Image
Google Translate
vize.com.tr

Vize Kız Öğrenci Yurdu
Vize Kız Öğrenci Yurdu

Dumansız Hava Sahası

    

Erfurt live leer
Erfurt live leer
Erfurt live unten Erfurt live leer Erfurt live unten

www.vize.com.tr - 2006